Simpozium ndërkombëtar për arkeologji me temën “Stolitë nga mbrojtja në status” në Strumicë

од admin_kult

“Stolitë nga mbrojtja në status” është tema e simpoziumit të 7-të ndërkombëtar të arkeologjisë, i cili mbahet nga 2 deri më 5 nëntor në hotelin Sirius në Strumicë.

Në Simpoziumin e organizuar nga I.N. Instituti për Mbrojtjen e Monumenteve të Kulturës dhe Muzeut – Strumicë, përveç pjesëmarrësve vendorë do të prezantohen edhe ekspozues nga Polonia, Italia, Serbia, Kroacia dhe Bullgaria.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе