Shfaqje baleti në Qendrën e Kulturës “Marko Cepenkov” – Prilep

од admin_kult

Në Qendrën e Kulturës “Marko Cepenkov” në Prilep sonte (19 tetor) në ora 20:00 do të shfaqet shfaqja e baletit “LA LA LA”, e cila është prodhim i Operës dhe Baletit Kombëtar. Koreograf i shfaqjes është Sasha Evtimova, ndërkaq interpretojnë: Sasha Evtimova, Angela Velevska, Hristina Nacevska, Igor Velanoski, Endru Kuk, Miroslav Mitrashinovic e të tjerë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе