Shfaqja teatrale për fëmijë “Bukuroshja e Fjetur”

од admin_kult

Në sallën e madhe të Qendrës për Kulturë “Aco Shopov” – Shtip, sot (e hënë, 11 dhjetor) nga ora 11:00, të rinjtë do të ketë mundësinë të ndjekin shfaqjen teatrore për fëmijë “Bukuroshja e Fjetur” të I.N Qendra për Kulturë  “Trajko Prokopiev”  nga Kumanova.

Shfaqja është nën regjinë e Bojana Kralevska, dhe luajnë Nina Maksimova, Marko Trajkoviq, Sanja Ruseska, Vlladanka Dimkovska, Zharko Jovanoviq, David Iliç. Skenografia është e Krsto Bogojevskit, ndërsa kostumet janë të Darko Ilievskit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе