Shfaqja “Nora” e Teatrit të Qytetit nga Lubjana me regji të Nella Vitosheviqit në “Vera e Ohrit”

од admin_kult

Në Qendrën e Kulturës “Grigor Prliçev” në Ohër nesër, më 18 gusht, në ora 21:00, Teatri i Qytetit nga Lubjana do të shfaqë shfaqjen “Nora” me regji të Nella Vitosheviqit.

Në shfaqje marrin pjesë: Ajda Smrekar, Matej Putc, Jernej Gashperin, Nina Rakovec dhe Jurij Drevenshek.

Dramaturge është Petra Pogorevc, skenografe Ursha Vidiq dhe kostumografe Tina Bonça.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе