Shfaqja „Nënë“, premierë e re në teatrin e Manastirit

од admin_kult

Ansambli i IN Teatri Kombëtar-Manastir është i gatshëm për performancën premierë të shfaqjes „Nënë“ nga Florijan Zeller, me regji të Bllagoj Micevski.

Sipas regjisorit Micevski,shfaqja trajton problemet e një familjeje për të cilën autori Zeller shkruan në mënyrë specifike.Nga teatri informojnë që regjia në shfaqje bazohet në respekt kundrejt tekstit të shkruar me zgjuarsi, si dhe respekt kundrejt ekipit që përgatiti shfaqjen premierë.

Rolet kryesore i luajnë Sonja Mihajllova dhe Petar Gorko dhe me to do të marrin pjesë edhe Marija Stefanovska dhe Antonio Kitanovski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе