Seminari i KNM IKOM për transportin e objekteve muzeale

од admin_kult

Asociacioni Komiteti Nacional Maqedonas i IKOM-it, sot me fillim në ora 12:00 në Muzeun e Artit Kombëtar të Republikës së Maqedonisë së Veriut, do të mbajë seminarin për transportin e objekteve muzeale me titull “Standardet dhe trajtimi gjatë transportit të pasurisë së luajtshme kulturore të mbrojtur në vend dhe jashtë saj”.

Në seminar do të trajtojnë Milço Georgievski, historian i artit, kuratore këshilltare në pension, Nade Genevska Braçiq, etnologe, kuratore – këshilltare në Institutin dhe Muzeun e Artit Kombëtar Manastir dhe Pero Arjanliev, këshilltar kurator në Muzeun Arkeologjik të Artit Kombëtar të RMV.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе