Promovimi i veprave me rastin e Ditës së alfabetit shqip

од admin_kult

Zëvendësministri i Kulturës, Daim Luçi, me rastin e Ditës së alfabetit shqip, 22 Nëntor, mori pjesë në promovimin e librave të botuar nga Bashkësia Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Ngjarje të tilla, e veçanërisht aktivitetet me rastin e përkujtimit të datave të rëndësishme, siç është 22 Nëntori, ngjallin shpresë dhe paraqesin nxitje për rëndësinë e librit si rrugë unike dhe perspektivë gjithëpërfshirëse në shoqërinë tonë moderne.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе