Pres-konferencë e ministres së Kulturës, Bisera Kostadinovska-Stojçevska

од admin_kult

Ju njoftojmë se sot (e martë) më 15.11.2022, në ora 12:15, do të mbajë pres konferencë  nga ministrja e Kulturës, Bisera Kostadinovska-Stojçevska. Në pres konferencë ftojmë historianin e artit dr. Sasho Cvetkovski nga AMSHA.

Pres konferenca është me rastin e kthimit të 20 ikonave nga Republika e Shqipërisë dhe Marrëveshjes së Bashkëpunimit të nënshkruar.

Video materialin nga transmetimi e drejtpërdrejtë në rezolucion të lartë HD mund ta shkarkoni përmes linqeve të mëposhtme:


MK – https://youtu.be/JfAKUTXdAw0

ALB – https://youtu.be/A7h7S2n5dvI

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе