Premiera e shfaqjes për të rinj “Si do ta ndajmëmaçorrin” në Teatrin për Fëmijë dhe të Rinj

од admin_kult

Shfaqja për të rinjtë “Si do ta ndajmë maçorrin” do të ketë premierë nesër, më 22 nëntor, me fillim nga ora 20:00 në Teatrin për Fëmijë dhe të Rinj.

Shfaqja “Si do ta ndajmë maçorrin”, me regji të Jane Spasiqa, hap temën e divorcit dhe çfarë kalojnë fëmijët dhe prindërit në atë proces.

Në rolet luajnë: Dragan Dovlev, Ana Levajkoviq Boshkov, Matea Jankovska, Nikolla Nakovski, Angella Dimitrova, Nenad Mitevski dhe Marija Gjorgjiovska. Skenograf është Kirill Vasilev, ndërsa kostumografe   Brankica Jordanovska.

Shfaqja rekomandohet për fëmijë mbi 12 vjeç.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе