Premiera e shfaqjes “Nisjet”

од admin_kult

Në Teatrin Shqiptar sot (29 dhjetor) në orën 20:00 do të shfaqet premiera “Nisjet” me regji të Dragana Guninit.

Shfaqja “Largimet”,ka dramaturgji kolektive ku bashkëpunëtore është Eva Kamçevska. Luajnë: Emilija Micevska, Melika Kastrati, Simona Dimkovska, Afrodita Xhaferi. Kostumografia është e Natassha Stojçevska, skenografi e Martin Gijevski. Muzika është e Gala Naseva. Performanca është bërë e mundur në bashkëpunim me Aksionin e Paqes dhe me mbështetjen e BE-së.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе