“Piknik në front” – premierë e re në Teatrin e Dramës

од admin_kult

“Piknik në front” me regji të Andrej Cvetanovskit është premiera e re në Teatrin Dramatik në Shkup, e cila do të shfaqet nesër, më 28 nëntor, me fillim nga ora 20:00. Autori i tekstit është Fernando Araball.

Rolet në shfaqje interpretohen nga Biljana Dragiçeviq-Projkovska, Filip Trajkoviq, Damjan Cvetanovski, Stefan Vujsiq dhe Sonja Stambëllxhioska. Skenografia është e Sergej Svetazarevit, kostumet janë të Rade Vasilevit, ndërsa muzikën e ka zgjedhur Dimitar Andonovski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе