“Gjërat për të cilat nuk flasim” – Teatri Vonderland viziton Teatrin në Shtip

од admin_kult

Në Teatrin e Shtipit sot, më 27 nëntor, me fillim nga ora 20:00, publiku i Shtipit do të ketë mundësinë të ndjekë shfaqjen teatrore të Teatrit Vonderland me titull “Gjërat për të cilat nuk flasim”.

Regjinë e shfaqjes e ka Nella Vitosheviq, ndërsa dramaturge është Viktorija Rangellova-Petrovska.

Në shfaqje luajnë Dragana Kostadinovska, Ivana Pavllakoviq, Sara Klimoska, Nikolla Nastoski dhe Ismet Shabanoviq. Skenografia është e Vasill Hristovit, kostumet e Roza Trajçeska-Ristovskës, ndërsa muzikën e ka zgjedhur Nella Vitosheviq.

Bëhët fjalë për projekt autorial i ekipit i bazuar në monologje personale, dëshmi anonime dhe materiale dokumentare.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе