“Pavdekësia” – Filarmonia do të luajë klasik të përjetësuar në ekranin e madh

од admin_kult

Të enjten (7 dhjetor) nga ora 20:00, Orkestra Filarmonike do të mbajë koncert që përfaqëson odise muzikore emocionuese në të cilën klasikët krijojnë histori paralele në ekranin e madh.

Koncerti titullohet “Pavdekësia”, dhe veprat e mjeshtërve të mëdhenj klasikë si Maskanji, Mocart, Betoven, Musorgski, Shtraus, Bartok, Vagner të përjetësuar në kryeveprat filmike të vëllezërve Kohen, Skorseze, Forman, Kjubrik, Aronofski, Kopola…

Dirigjent është maestro Vanja Gjumar Nikollovski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе