Orë e hapur për Bllazhe Koneskin para ASHAM-it

од admin_kult

Me rastin e 30-vjetorit të vdekjes së Bllazhe Koneskit, qendra kulturore-arsimore “Nebregovë” sot në ora 11:00 te përmendorja para ASHAM-it organizon “Orën e hapur për Koneskin”.

Në manifestim do të marrin pjesë nxënës, studentë, profesorë dhe admirues të tjerë të Koneskit.

Për figurën dhe veprën e tij do të flasin Vesna Mojsova-Çepishevska dhe Atanas Koneski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе