“Karmina Burana” nga Karl Orf në Operën dhe Baletin Nacional

од admin_kult

Në skenën e Operës dhe Baletit Nacional më 7 dhjetor 2023, duke filluar nga ora 20:00, do të shfaqet koncerti “Karmina Burana” e kompozitorit gjerman Karl Orf. Publiku do të mund të vijë dhe të shijojë një takim me pasionin, dashurinë dhe gëzimet e jetës si dhe ëndrrën e përjetshme të lumturisë.

Dirigjent është Ivan Eminoviq, koncert mjeshtër Verica Llambevska, kori është vepër e Jasmina Gjorgjeskës.

Interpretojnë Nade Talevska, soprano Vasko Zdravkov, bariton Niko Gjorgievski, kontratenor së bashku me korin dhe orkestrën e Operës dhe Baletit Kombëtar.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе