Njoftim për konferencë shtypi të ministres së Kulturës, Kostadinovska-Stojçevska dhe zëvendëskryeministrit, Bytyqi

од admin_kult

Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska- Stojçevska do të mbajë konferencë shtypi më 12 shtator (e martë) në ora 11:45 në media-qendrën e Qeverisë së bashku me zëvendëskryeministrin e Qeverisë për çështje ekonomike, koordinim të resorëve ekonomikë dhe investime, Fatmir Bytyqi.

Në konferencën për shtyp, ndër të tjera, do të flasin për projektin për renovimin dhe rregullimin e hapësirës së re të paraparë për Institucionin të ri nacional Orkestrën e xhaz- muzikës të Republikës së Maqedonisë së Veriut, me mjete të siguruara përmes programit TAV.

Ftojmë gazetarët te ndjekin konferencën për shtyp.

Video materialin e transmetimit live në rezolucion të lartë HD mund ta shkarkoni përmes lidhjeve të mëposhtme:

MK – https://youtube.com/live/—_QQnd5KY

ALB – https://youtube.com/live/4schPdLmzrI

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе