Nga data 6 deri më 9 qershor do të mbahet edicioni i 23-të i festivalit tradicional “Off-fest”

од admin_kult

Edicioni i njëzet e tretë i festivalit tradicional “Off-fest” do të mbahet nga 6 deri më 9 qershor në Operën dhe Baletin Kombëtar, QMK dhe në Kinotekën e Maqedonisë së Veriut, me tetë shfaqje koncertesh dhe dy dokumentarë.

Në Operën dhe Baletin nacional nesër mbrëma, festivalin do ta hapin dy emra të mëdhenj të muzikës afrikane “Bombino”, një nga përfaqësuesit më të rëndësishëm të “desert blues”-it të famshëm dhe yjet e Afrikës së Jugut “BCUC”, i njohur pas shfaqjeve mbresëlënëse live. Seksteti holandez Boi Akih, grupi franko-etiopian Kutu, kitaristi Vicente Amigo dhe të tjerë janë planifikuar të performojnë.

I gjithë programi është i disponueshëm në linkun e mëposhtëm: Offest 2024

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе