Nënshkrimi i kontratave për dotacione kapitale në kulturë

од admin_kult

Ju njoftojmë se sot, më 1 shkurt 2024 (e enjte), me fillim nga ora 12:00 në Sallën solemne të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska dhe kryetarët e komunave përfituese që marrin mjete nga Programi për shfrytëzimin e dotacioneve kapitale për projekte investuese në njësitë e vetëqeverisjes lokale në fushën e kulturës për vitin 2024 do të nënshkruajnë kontrata për projektet e përzgjedhura.

Nënshkrimin e kontratave dhe prezantimin e programeve mund ta ndiqni live në:

MK – https://youtube.com/live/JOzt6UpBgN0

ALB – https://youtube.com/live/DKtNT32H72o

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе