Në „Vera e Ohrit” sonte shfaqje nga Teatri Kombëtar, Beograd, Serbi

од admin_kult

Në suaza të programit të dramës „Vera e Ohrit”, sonte (17 gusht) në orën 21:00 në skenën e Dolni Sarajit shfaqet shfaqja „Luftë dhe Paqe” e Leo Nikolaeviç Tolstoit me regji të Boris Lijesheviq.

Në shfaqjen që është në koproduskion nga Teatri Kombëtar i Beogradit, Serbi, marrin pjesë: Miodrag Krivokapiq, Nenad Mariçiq, Danilo Lonçareviq, Teodora Dragiçeviq, Zlatija Ivanoviq, Nemanja Stamatoviq etj. Skenografi është Janja Valjarevic, ndërsa kostumet janë të Bojana Nikitovq.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе