Në Prilep ekspozitë e Dijana Tomiq-Radevska

од admin_kult

Në galerinë e artit në Qendrën e Kulturës „Marko Cepenkov” në Prilep sonte (15 korrik) në ora 20:30 do të hapet ekspozita „Takime të rastësishme” nga Diana Tomiq-Radevska.

Dijana Tomiq Radevska (1961), Shkup është artiste dhe dizajnere multimediale. Punon në grafikë, vizatim, pikturë, instalim arti, video arti dhe dizajner.

Ajo u diplomua në vitin 1984 në Departamentin e Grafikës dhe Dizajnit Grafik në FAF në Shkup. Anëtare e SHAFM që nga viti 1985. Ka mbajtur ekspozita të shumta grupore dhe të pavarura dhe qëndrime studimore.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе