“Në fund”, premiera e parë e Teatrit të Manastirit

од admin_kult

Në skenën e Teatrit Kombëtar në Manastir, në mbrëmje në orën 20:00 do të shfaqet premierë shfaqja “Në fund” me regji të Qendrim Rijanit, bazuar në shfaqjen me të njëjtin emër të Maksim Gorkit.

Në shfaqje luajnë: Nikolla Projçevski, Ilina Çorevska, Viktorija Stepanovska-Jankullovska, Aleksandar Stefanovski, Ivan Jerçiq, Nikolla Stefanov, Stefan Spirovski, Elena Moshe, Marija Stefanovska, Sandra Gribovska-Ilievska, Martin Mirçevski, Valentina Gramoslije, Sonja Oshavkova, Anastazia Hristovska dhe Aleksandar Dimitrovski.

Dramaturge është Biljana Krajçevska, skenograf Valentin Svetazarev, kostumograf Andrej Papaz Gorgievski, ndërsa muzika është e Aleksandar Dimovskit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе