Në Filarmoninë do të mbahet një koncert i Vitit të Ri për fëmijë

од admin_kult

Në sallën e Filarmonisë Kombëtare nesër (27 dhjetor) në orën 18 do të mbahet një koncert i Vitit të Ri për fëmijë. Dirigjent është Gian Emin, ndërsa animator Martin Jordanovski.

“Filarmonia e Maqedonisë ju çon në një udhëtim të Vitit të Ri nëpër botë me ndihmësit e Babadimrit, Xhixhe Xhiuxhevski dhe Xhuxhe Xhuxhevski, të cilët do të udhëtojnë nga Laplanda në Maqedoni. Orkestra do t’ju çojë në një udhëtim muzikor nëpër botë me veprat e: Shtraus, Haçaturian, Kopland, Bize, Çajkovski…

Detyra juaj është të ndihmoni Xhixhe dhe Xhuxhe të përmbushin detyrën e vendosur nga Babagjyshi – të marrin dhurata për fëmijët nga e gjithë bota”, njofton Filarmonia.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе