Ministrja e Kulturës në konferencën e Këshillit të Evropës

од admin_kult

Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska nesër,01.04 të vitit 2022, do të marrë pjesë në Konferencën e Ministrave të Kulturës  „Krijimi i të ardhmes tonë:kreativiteti dhe trashëgimia kulturore si rerurse strategjike për Evropë të shumëllojshme dhe demokrate“ në Këshillin e Evropës, në Strasburg , Republika e Francës.

Konferenca , e cila është në suaza të kryesisë italiane me Komitetin e Ministrave të Këshillit të Evropës,ministrja Kostadinovska-Stojçevska në panelin e diskutimit do të mbajë fjalim me temë „Gati për krijimin e të ardhmes-kulturë,kreativitet,trashëgimi dhe dixhitalizim“.

Vizitën në Strasburg, ministrja e Kulturës do ta shfrytëzojë edhe për takime me kolegët e saj nga Evropa.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе