Mbaron projekti interdisciplinar multimedial „Destruksioni ujit“

од admin_kult

Me video perfomancë dhe koncert sot në Strugë mbaron projekti interdisciplinar dhe multimedial „Destruksioni ujit“ i autorit Ismet Ramiqeviq.

Në suaza të projektit do të ekspozohet ekspozita e skulpturave-instrumenteve muzikore dhe muzikantët do të bëjnë muzikë në skulptura-instrumente muzikore të përfaqësuara në disa kultura dhe tradita botërore.

Performanca dhe ekspozita do të prezantohen në pistën para Qendrës së Kulturës  „Vëllezërit Milladinovci“, respektivisht në lumin Drini Zi.

Projekti mbështetet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе