“Martohu me mua” – shfaqje teatrale e Teatrit ” Provokimi” në QKI

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore Informative – Shkup, në mbrëmje do të shfaqet shfaqja teatrore “Martohu me mua” në regji të Robert Ristov. Dramatizimi u bazua në skenarë urbanë: “Martohu me mua”, “Komuniteti”, “Ushqim dhe dashuri” dhe “Histori martese”.- Martohu me mua është titulli i njërës prej dy shfaqjeve (“Martohu me mua” dhe “ Divorci me mua”) që në fakt janë dy kapituj të “Edicionit Flip” të dramave me titullin e përbashkët “Dy nuancat e kuqe”. Kjo është një mënyrë unike për të mbuluar dy tema/performanca që përfaqësojnë një person dhe një krim, njëra nga tjetra – informon organizatori.

Në shfaqje luajnë aktorët Izabela Jakimova dhe Branko Atanasov.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе