Koncert i pianistes Kristina Svetieva

од admin_kult

Pianistja Kristina Svetieva sonte (17 tetor) në ora 19:00 do të mbajë koncert në Muzeun e Luftës Maqedonase, në kuadër të festivalit “Lira e Artë”. Në koncertin e titulluar “Përshtypja muzikore” me rastin e 160 vjetorit nga lindja e Klod Debusit do të interpretohen veprat “I çmenduri” (1 libër) dhe cikli Imazhe – foto (2 libra). Pianistja Svetieva ka performuar me sukses në podiume anembanë vendit (festivalet “Vera e Ohërit”, “Vera e Shkupit”, “Ditët e muzikës maqedonase”), por edhe jashtë vendit (Turqi, Itali, Francë, Bullgari, Suedi, Holandë, Kroaci, Republika Çeke, SHBA). Është mbajtëse i disa çmimeve dhe njohjeve të larta shtetërore dhe ndërkombëtare.

Hyrja në koncert është falas.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе