Koncerti ” Vallëzimi ” në kuadër të “Verës së Shkupit”

од admin_kult

Mbrëmë në Suli an u mbajt koncerti vokalo-instrumental i Ansamblit për lojëra dhe këngë popullore “Vallëzimi”. Koncerti “Vallëzimi” ishte pjesë e edicionit të 43-të të manifestimit “Vera e Shkupit”.

Programi i festivalit parashikon 30 ngjarje, duke përfshirë ngjarje muzikore, shfaqje teatrore, ekspozita, ekspozita fotografike, programe për fëmijë. Dhe këtë vit, bazën e programit e përfaqësojnë artistët tanë vendas, por ka edhe një përzgjedhje të pasur të programeve ndërkombëtare.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе