Koncerti “Raat” i Xhijan Emin në Filarmoni

од admin_kult

Në mbrëmje në Filarmoninë do të mbahet koncerti me titull “Raat” – projekt autor i kompozitorit Xhijan Emin me orkestrën e Filarmonisë së Maqedonisë. Koncerti është elektroakustik dhe përfaqëson premierën e projektit të ri muzikor të Xhijan Emin, i cili do të qëndrojë edhe pas banakut me orkestrën e filarmonikëve.

“Raat” është histori multimediale e përshkruar përmes një trajtimi të pazakontë të tingullit të formuar në stilin e veçantë të autorit të kompozitorit Xhijan Emin.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе