Koncert vjetor nga Fakulteti i artit muzikor

од admin_kult

Me rastin e Ditës së Fakultetit të Artit Muzikor, në Filarmoninë nga ora 20:00 në mbrëmje do të mbahet koncerti tradicional vjetor, në të cilin do të performojnë studentë nga të gjitha fushat studimore të FAM. Ata do të interpretojnë vepra nga Shuplevski, Pert, Prokofjev, Gllazunov, Pjacolla, Dautovski dhe Kostov.

Do të marrin pjesë kori i përzier pranë FAM “Dragan Shuplevski”, Orkestra Simfonike e FAM, Orkestra e Odës “Solistët e FAM”, studentë nga departamentet e instrumenteve popullore dhe zhanreve popullore, nga klasat e profesorëve Dragan Dautovski, Sasho Tatarçevski, Borjan Canev, Kiril Tufekçievski, Ivan Ivanov, Andrijana Janevska, Gordan Spasovski dhe Zoran Kostadinovski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе