Koncert me muzikë filmi nga orkestra kamertale harkore “ARKO”

од admin_kult

Orkestra kamertale harkore “ARKO”, nën dirigjentin e Erhan Shukrit, sonte me fillim nga ora 20:00 në Muzeun e Luftës Maqedonase do të mbajë koncert gjatë gjithë mbrëmjes me muzikë filmi.

Në program, siç është paralajmëruar, do të shfaqë tema të muzikës filmike nga kompozitorët e famshëm M. Xhiakino, H. Mançini, H. Zimer, M. Hamlish, V. Stefanovski, F. Atakoglu, E. Doga..

Hyrja është e lirë dhe vizitorët do të mund të shijojnë muzikë nga filmat “Star Trek”, “Inspkctor Kluzo”, “The Pacific”, “The Magnificent”, “Gypsy Song”, “Skyfall”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе