Koncert i Kuintetit të Tunxhit Maqedonas në QKI të RMV në Sofje

од admin_kult

Në galerinë e Qendrës Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje, sot, me fillim nga ora 19:00, do të mbahet koncert i Kuintetit të tunxhit të Maqedonisë.

Kuinteti i tunxhit maqedonas, i përbërë nga: Dragan Mlladenoski – trumpetë, Aleksandar Zlateski – trumpetë, Antonio Kostevski – bori, Dimçe Belçovski – trombon, Aleksandar Niniq – tuba, do të interpretojnë vepra nga: H. Persell, Zh. Bize, M. Penelja, A. Bakanov, Zh. Klavej, Xh.Gejll, M. Kastello, B. Hauard, S. Vonder, dhe do të performojë një varg perlash muzikore maqedonase.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе