Koncert i flautisteve Bogdana Bushevska dhe Elena Stojçeska në “Galeri MC” (Gallery MC) në Nju Jork

од admin_kult

Në “Galeri MC” (Gallery MC) në Nju Jork, sonte flautistët Bogdana Bushevska dhe Elena Stojçeska do të mbajnë koncert për dy flauta “Udhëtari i flautit në kohë” (Flute Time Traveler).

Programi përfshin vepra të Bah, Kulau, Debisi, Zografsky, Hindemit, Lakaz, Pandevska, Najarian.

Koncerti realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе