Koncert i Fatos Kerimajt dhe Zlatko Origjanski në Tiranë

од admin_kult

Mbrëmë, organizuar dhe financuar nga Bashkia e Tiranës, është mbajtur koncerti i madh i dy kompozitorëve Fatos Kerimaj dhe Zlatko Origjanski.
Njëri nga Tirana, tjetri nga Shkupi, secili me nga gjysmë ore muzikën e tij, interpretuar nga orkestra simfonike “Hybrid Symphony” e përbërë nga muzikantë nga Athina, Tirana dhe Prishtina.
Kerimaj ishte dirigjent, orkestra interpretoi një pjesë të muzikës së tij filmike, Origjanski interpretoi një pjesë të muzikës për “Para shiut” dhe muzikë të shkruar për shfaqet teatrale të Sllobodan Unkovskit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе