Kolonia rinore figurative „Sh. Pantellejmon“

од admin_kult

Në kompleksin „Osogovski Konak”, në suaza të programit vjetor të Qendrës së Kulturës „Beli Mugri” në Koçan, nga sot deri më 18 gusht do të mbahet Kolonia Rinore Figurative „Sh.Pantellejmon”.

Kufiri i moshës për pjesëmarrësit që  marrin pjesë në koloninë e udhëhequr nga mentorja mr. Aleksandra Dimitrova nga IKQK „Beli Mugri”-Koçan është nga 15 deri në 18 vjeç. Pjesëmarrësit, përmes bisedave dhe sugjerimeve, do të përmirësojnë dhe do të punojnë në pikturimin e kanavacave në teknikën akrilike.

Kolonia realizohet nën mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе