Fitues i çmimit të dramës në “Joakimfest” në Kragujevc për “Unë quhem Goran Stefanovski”

од admin_kult

Teatri i Dramës – Shkup është fitues i njërit prej dy çmimeve të dhëna nga juria eksperte në edicionin e 17-të të Festivalit Ndërkombëtar “Joakimfest”, i cili u mbajt nga 7 deri më 12 tetor në qytetin serb të Kragujevcit.

Siç njoftojnë nga ky teatër, çmim special i qytetit të Kragujevcit i ndahet aktorëve të dramatizimit të Branislava Iliqit, “Unë quhem Goran Stefanovski”, me regji të Branislav Micunoviq, i cili në nivel të lartë profesional me frymëzim mjeshtëri dhe emocional. ndërtoi personazhe të ndryshëm nga veprat e Goran Stefanovskit, duke i përshtatur në një tërësi harmonike të qasjes regjisoriale dhe dramaturgjike të veprave të këtij autori.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе