Fillon sezoni i ri i koncerteve të Orkestrës së Filarmonisë

од admin_kult

Me koncertin „Zornina”, në të cilin si soliste do të performojnë pianistët Aleksej Volodin dhe Edit Penja, në mbrëmje fillon sezoni i ri i Orkestrës Filarmonike – „Damari I lirisë”

Dirigjent është Gudni A. Emilson nga Islanda, dhe programi përfshin vepra të Uolfgang Amadeus Mocart.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе