Filarmonia të premten do të vizitojë Beogradin

од admin_kult

Filarmonia e Maqedonisë së Veriut të premten me 14 Tetor, do të jetë në Beograd.

Gjegjësisht, dirigjenti Gabriel Bebeshelea do të udhëheqë orkestrën në performancën e një programi atraktiv, ndërsa fansat do të shijojnë performancën e virtuozit Dino Imeri. Ai do të performojë me”Koncert në B minor”, nga Çajkovski.

Koncerti do të fillojë në orën 20:00, në Sallën e Madhe “Vakëfja Kolarce”.

– Vizita e orkestrës nga Shkupi hapi shkëmbimin kulturor në kuadër të iniciativës Ballkani i Hapur dhe muzika simfonike mori hov, ishte shumë mbresëlënës thuhet nga njoftimi i Filarmonisë së Beogradit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе