Festimi i Ditës së Filmit Kanadez në Kinematekën e Maqedonisë së Veriut

од admin_kult

Me rastin e Ditës së Filmit Kanadez, Ambasada e Kanadasë dhe Kinemateka e Maqedonisë së Veriut sot, më 4 maj, në orën 20 organizojnë shfaqjen premierë të filmit kanadez „Vrapo,grua,vrapo” nga Zoi Li Hopkins me: Dakota Rej Hebert, Asivak Kostaçin, Xhejlli Vullf, Lorne Kardinal, Bredon Klark, Geri Farm.

Pas dy vitesh të prezantimeve onlajn, edicioni i nëntë i Ditës së Filmit Kanadez, organizuar nga „REEL CANADA“,do të shfaqë projeksione fizike në 600 vende në Kanadë dhe në më shumë se 35 vende anembanë botës, përfshirë edhe vendin tonë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе