Ekspozitë për nder të Toshe Proeskit

од admin_kult

Në Muzeun e Luftës së Maqedonisë për Pavarësi mbrëmë është hapur ekspozita “Shtëpia përkujtimore e Toshe-ruajtës i kujtimeve, jetës dhe veprës së pop ikonës më të madhe maqedonase”.

Ekspozita paraqet jetën dhe veprën e Toshes, duke filluar nga fëmijëria e deri te çmimet dhe albumet e fundit pas vdekjes.

Ekspozita, e cila është në organizim nga IN Shtëpia Përkujtimore e Todor Proeskit – Krushevë në bashkëpunim me Muzeun e Luftës së Maqedonisë për Pavarësi, do të jetë e hapur për publikun deri më 23 nëntor.

Projekti realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе