Ekspozita vjetore e SHAFM-së në “Malla Stanica”

од admin_kult

Sot, më 1 nëntor, në Galerinë Nacionale, objekti “Malla Stanica”, në ora 20:00 do të hapet ekspozita vjetore e Shoqatës së Artistëve Figurativ të Maqedonisë (SHAFM).

Ekspozita vjetore e SHAFM-së paraqet  seksion tërthor të prodhimit të artit bashkëkohor të numrit më të madh të anëtarëve të SHAFM-së. Shoqata, duke mbështetur rëndësinë e kësaj ekspozite, këtë vit do të ndajë katër çmime për pikturë, për skulpturë, për grafikë dhe për media të reja.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе