Ekspozita „Shenjë në kohë“ nga Pavllina Ilijevska në Prilep

од admin_kult

„Shenjë në kohë“ është tematika e ekspozitës së fotografive të artistes nga Prilepi Pavllina Ilijevska, e cila u hap mbrëmë në QK „Marko Cepenkov“ – Prilep.

Në suaza të ekspozitës janë prezentuar duzinë telajo me format të madh, në të cilat përcillen vizionet e Ilijeskës për lokalitetet e rëndësishme të Prilepit, të ndërthurura me traditën dhe kulturën.

Pavllina Ilijevska në mënyrë intenzive ka filluar të pikturojë në vitin 2006. Deri tani ka realizuar disa ekspozita të pavarura, ka qenë pjesë e disa kolonive dhe ekspozitave grupore të SHAFP.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе