Ekspozita “Piktorializëm” nga Jana Lulovska dhe Sasho Alushevski

од admin_kult

Ekspozita “Piktorializëm” e Jana Lullovska dhe Sasho Alushevski do të hapet sot, më 16 maj, në ora 20 :00  në KSP Qendër – Jadro.

Në ekspozitën “Piktorializëm”, Jana Lulovska dhe Sasho Alushevski prezantojnë tridhjetë fotografi, të realizuara në një nga teknikat më të vjetra dhe sot rrallë të përdorura, cianotipi. E zakonshme për fotografitë e të dy autorëve është dëshira themelore e veprave të tyre për të zgjuar imagjinatën e shikuesit dhe për të treguar bukurinë e natyrës që njeriu po e lë pas dore gjithnjë e më shumë.

Ekspozita është mbështetur financiarisht nga Ministria e Kulturës dhe Qyteti i Shkupit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе