Ekspozita “Liria?!” po viziton Galerinë e Arteve “Ilia Beshkov” në Pleven, Bullgari

од admin_kult

Prezantimi i tretë dhe i fundit i ekspozitës grupore “Liria?!” do të mbahet më 26 korrik (e martë), nga ora 18:00, në Galerinë e Arteve “Ilia Beshkov” – Pleven, R. e Bullgarisë Kjo ekspozitë udhëtuese ka vizituar deri më tani qytetet Sozopol dhe Lovech.

Ekspozita do të prezantojë vepra të artistëve të bukur maqedonas nga grupi joformal Konekcija, të cilët jetojnë dhe punojnë në Sofje, vepra të artistëve të bukur dhe profesorëve nga fakultetet e arteve të bukura në Maqedoninë e Veriut dhe në Bullgari.

Për herë të parë, qyteti i Plevenit do të presë ekspozitën nga projekti “Lidhja” e Qendrës Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje.

Ekspozita do të jetë e hapur për vizitorët deri më 12 gusht 2022.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе