Ekspozita „Kinetika e natës“ e artistes Biljana Bilbiloska

од admin_kult

Në sallën e vogël të Shtëpisë së Kulturës “Koço Racin” sot (7 prill) nga ora 20 do të hapet ekspozita e pavarur “Kinetika e natës” e Biljana Bilbiloskës. Ekspozita do të prezantojë punime të punuara në teknikën akrilike në dy vitet e fundit.

Biljana Bilbiloska ka diplomuar dhe ka magjistruar në Fakultetin e Arteve të Bukura në Shkup, në degën e Grafikës. Ajo ka realizuar disa ekspozita të pavarura dhe ka prezantuar në grup para publikut maqedonas, por edhe në Serbi, Turqi, Rumani, Francë dhe SHBA. Merret me dizajn grafik, ilustrim dhe film.

Ekspozita  „Kinetika e natës” mbështetet nga Ministria e Kulturës dhe do të jetë e hapur deri më 21 prill.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе