Ekspozita “Jubileu 90 vjet nga lindja e Risto Kalçevskit (1933 – 1989)” në hamamin e Daut Pashës

од admin_kult

Në Galerinë Nacionale – objekti i Hamamit të Daut Pashës sot në ora 19:00 do të hapet ekspozita kushtuar njërit prej interpretuesve më domethënës të enformelit në artin maqedonas “Jubileu 90 vjetori i lindjes së Risto Kalçevskit (1933 – 1989)”.

Kuratore të ekspozitës janë Maja Nedellkoska-Brzanova, këshilltare kuratoriale dhe Maja Çankullovska-Mihajllovska, kuratore e lartë.

Ekspozita do të zgjasë deri më 29 shkurt 2024.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе