Ekspozita e dytë e pamvarur e Mice Jankulovskit në Nju Jork

од admin_kult

Në galerinë MC në Nju Jork është hapur ekspozita personale me piktura “Më e zeza e zezë” e artistit Mice Jankulovski.

Në kuadër të ekspozitës  prezantohen punime nga prodhimi më i fundit i artistit që pikturon me ngjyrën më të zezë – karbonit, të zbuluara me ndihmën e nanoteknologjisë.

Kuratorët e ekspozitës janë Kornelia KonesKa dhe Emil Aleksiev.

 Kjo është e dyta, nga dy ekspozita e artistit në dhjetor 2022 në Nju Jork. Ekspozita e parë u hap në Galerinë Artifakt më 7 dhjetor 2022.

Ekspozita mbështetet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе