Ekspozita e anëtarëve të rinj të SHAFM-së

од admin_kult

Në Shtëpinë e Armatës më 14 shkurt (e mërkurë) nga ora 20:00 do të mbahet ekspozita e autorëve të sapo pranuar të Shoqatës së artistëve figurativ të Maqedonisë.

Ekspozitën do ta hapë kryetarja e SHAFM-së, prof. Dr. Jana Maneva-Çuposka, dhe kryetarja e këshillit artistik, prof. Dr Maja Raunik-Kirkov.

SHAFM bën të ditur se do të prezantohen anëtarët e rinj të pranuar në vitin 2023 dhe nga konkursi i parë i vitit 2024.

Do të ekspozohen veprat e Ana Vëçkovës, Vesna Stefanovskës, Goce Stoillkovskit, Dejan Davçevskit, Dorotej Neshovskit, Irena Gapkovskës, Metodi Iskovit, Nikolla Upevçës, Marija Nikollovës, Sarita Koneskës, Sofia Ilievës dhe autorëvë të tjerë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе