Ekspozita “Dua…” e artistes Anita Ognjanovska në QIK – Zagreb

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore dhe Informative të Maqedonisë së Veriut në Zagreb sot (27 shtator) në ora 20:00 do të hapet ekspozita e pavarur “Dua…” e artistes Anita Ognjanovska.

Në kuadër të ekspozitës do të prezantohen rreth 30 punime të paekspozuara me format galeri të mesme dhe të madhe, të punuara në dy vitet e fundit në teknikat vaj në pëlhurë, akril në pëlhurë dhe teknikë e kombinuar. Këto janë vepra me ngjyra dhe teksturë të pasur që eksplorojnë temat e dashurisë, dëshirës, ​​mallit, lirisë personale dhe shprehjes.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе