Ekspozita arkeologjike në Institutin dhe Muzeun e Strumicës

од admin_kult

Në Institutin dhe Muzeun IN të Strumicës sot (28 dhjetor) në ora 14:00 do të hapet ekspozita arkeologjike “Kultura materiale e bashkësive prehistorike në rajonin Strumicë-Radovishka”. Autor i ekspozitës është mr. Zoran Rujak, i cili është një nga hulumtuesit në rajonin Strumicë-Radovish.

Ekspozita, që realizohet në bashkëpunim me Institutin dhe Muzeun IN – Shtip dhe Muzeun Arkeologjik të Maqedonisë së Veriut, është në suaza të shënimit të 70 vjetorit të ekzistimit të Institutit dhe Muzeut – Strumicë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе