Duo Lesage do të performojë në festivalin “Shkupi Kamerfest”.

од admin_kult

Dyshja franceze “Duo Lesage” e përbërë nga Celine Lesage në violinë dhe Eric Lesage në piano do të mbajë një koncert në sallën e Muzeut të Luftës Maqedonase në mbrëmje në kuadër të festivalit ” Shkupi Kamerfest “, organizuar nga shoqata “Muza” – Shkup.

“Duo Lesage”, të njohur si dy virtuozë të violinës dhe pianos, janë partnerë në jetë dhe në skenë që nga viti 1998. Ato janë një nga duatë më të dashura në rajonin e Occitania. Ata performojnë nga arti në muzikën popullore dhe nga muzika klasike në atë moderne.

Programi i koncertit të mbrëmjes së sotme përfshin vepra të kompozitorëve Jeno Hubay, Cesar Franck, Fritz Kreisler dhe Oreste De Maurizi..

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе